Warsztaty

Warsztaty to działania, w które Fastowiacy i Fastowiaczki angażują się najchętniej. Tematem głównym jest zawsze kombinat Fasty, ale podejście do niego proponujemy za każdy razem inne.
Zaczynaliśmy od zajęć artystycznych. Artystka wizualna i kuratorka sztuki Ewa Chacianowska, wykorzystując różne techniki barwienia tkanin, przeprowadziła cykl warsztatów. Uczestniczki mogły podczas nich nanieść np.: na płócienne torby czy inne materiały fastowskie wzory. Przy okazji przekonały się, że dobry design się nie starzeje. Fasty zaś mają się czym w tym względzie pochwalić.
Drugim ważnym zadaniem podejmowanym podczas warsztatów jest dokumentowanie historii Fast. Tymi działaniami kieruje Urszula Dąbrowska, dziennikarka i regionalistka. Podczas zajęć udało się zebrać i opisać wiele archiwalnych fotografii, przypomnieć nazwiska ważnych dla fabryki osób czy choćby odtworzyć mapę Fast z okresu ich największego rozkwitu.
Większość pozyskanych w ten sposób obiektów udało się zdigitalizować i mogą stanowić bazę dla przyszłego wirtualnego muzeum.

Skip to content